A. M. Comenius Moravia

značka spolehlivé cestovní agentury

Jižní Dalmácie

  

Navazuje na Střední Dalmácii u konce Makarské riviery a delty řeky Neretvy a končí až u hranic s Černou Horou. Je nejteplejší oblastí z celého Chorvatska. Rovinná delta řeky Neretvy chráněná prstencem hor, proměněná v obrovskou, pečlivě obdělávanou zahradu poskytuje bohatou úrodu a může zásobovat svými plody celou zemi. Po ca 50 km dále směrem k jihu je pobřeží spojeno úzkým pruhem země s poloostrovem Pelješac. Při další cestě na jih objeví se klenot nejen této části Dalmácie, ale celého Chorvatska – Dubrovnik.
V teplých zátokách na pokraji poloostrova Pelješac se pěstují mušle, uvnitř poloostrova zraje réva, dávající nejlepší vína z celého Chorvatska. Červený Dingač je světoznámý. Nedaleko něho leží osada Žuljana, známa svými krásnými, částečně písečnými plážemi a vyhledávanými potápěčskými lokalitami. Na dohled vystupuje z moře zelený ostrov Mljet, jehož část je vyhlášena Národním parkem.
Pelješac, ač poloostrov má statut ostrova, neboť je s výjimkou vstupní úzké šíje ze všech stran omýván mořem. Ve středověku byla z důvodu obrany u vstupního městečka Stonu vystavěna kamenná zeď, která je nejdelší v Evropě (5,5 km) a šplhá až ke skalnatému vrcholu hory nad městem.
Ve své západní části se Pelješac přiblížil protilehlému ostrovu Korčula. Hlavní město stejného jména leží přímo proti osadě Perna, vzdálené 1 km od přístavního města Orebič. Mezi ním a městem Korčula je lodní spojení – trajektem i osobními loděmi.
Město Korčula má bohatou historii a turistům nabízí řadu krásných a zajímavých stavebních památek i kulturních akcí.
Destinace pro naše klienty se nachází na jihozápadním pobřeží poloostrova Pelješac v osadách Žuljana (vila MARTINA I a II), Perna u Orebiče (apartmány BOŽO, LEONA-dříve ILJA, BULUM) a v Orebíči (Apartmány BRANIMÍR).